شغل entp

شغل entp یکی از سوالاتی است که پاسخ دادن به آن دشوار نیست این تیپ آنقدر با استعداداست که میتواند به سادگی در زمینه های مختلف موفق باشد و این زمینه های شغلی تعدادشان بسیار زیاد است با من همراه باشید تا به این مبحث هم بپردازیم

ENTP:برون گرا،شمی ،فکری ،ملاحظه کننده

از شغل entp تا کار آفرینان مادرزاد

شغل entp

به عنوان یک entp رضایت شغلی یعنی انجام دادن کارهایی که

!ـبه من فرصت بدهد تا دست به اقدامات خلاق بزنم و یا راه حل های بدیع و مبتکرانه برای مسایل پیدا کنم ‌٬

۲ـبتوانم راه حل های خلاق خود را برای ایجاد سیستم های عملکردی کاراتر مورد استفاده قرار بدهم .

۳-خلاقیت من تشویق وتایید شود .

۴-به من امکان بدهد موقعیت های مختلفی را تجربه کنم که پر از لذت و تفریح و هیجان باشد .

۵-از نظمی منطقی برخوردار باشد و از معیارها و استاندارد های منصفانه استفاده کند .

۶-به من امکان بدهد تا با اشخاص مختلف بخصوص آنهایی که من به آنها احترام می گذارم ملاقات و تبادل نظر داشته باشم .

۷-به من این امکان را بدهد تا توانایی های شخصی و شغلی ام را بالا ببرم و بتوانم تاحد زیاد با اشخاص توانمند در ارتباط باشم.

۸-بتواند در شرایط دنیای به سرعت متغیر و متحول ،موثر و واقع شود .

۹-بتواند در محیطی دوستانه و سازمان نیافته عمل کند .جایی که بتوانم در آن آزادی عمل فراوان داشته باشم .

۱۰-به من امکان بدهد پروژه های جدیدی را طراحی کنم،امامجبور نباشم به جزییات مسایل بها بدهم .

از شغل entp تا جست و جوی شغل دلخواه

اطلاع از نقاط قوت و ضعف تیپ شخصیتی خود به شما کمک می کند تا به راحتی بیشتری به دنبال مشاغل دلخواه بگردید . در تمامی جنبه ها ی کار ، از بررسی و پژوهش درباره مشاغل و سمت های موجود گرفته تا اطلاع از کسانی که می توانید با آنها تماس بگیرید و کسب اطلاع نمایید تا بازاریابی و تهیه ی مدارکی مانند رزومه،انجام مصاحبه های استخدامی ،مذاکره بر سر حقوق و بالاخره قبول شغل ،اشخاص با توجه به گونه شخصیتی خود عمل می کنند . اگر بتوانید روی نقاط قوت خود سرمایه گذاری کنید و از میزان نقطه ضعف های خود بکاهید ،تفاوت میان پیروزی و شکست را رقم میزنید .

اقدامک: همین الان این ویدیو رو ببین
مشتری مداری در بانک
شغل entp

تفاوت های میان تیپ های شخصیتی گاه ظریف و گاه کاملا عیان است .اما این تفاوت های ظریف است که اغلب می تواند تفاوت میان پیروزی و شکست را مشخص کند .مفهوم شبکه سازی ،ملاقات با اشخاص و صحبت کردن با آنها برای کسب اطلاعات لازم درباره مشاغل بالقوه موجود ُمثال خوبی است که می توان به آن اشاره کرد .برونگراها مسلما از شبکه سازی استقبال می کنند و درون گراها ترجیح می دهند .تنها به اشخاص آشنا و گروه های کوچک مزاجعه و با آنها مشورت نمایند .حسی ها ترجیح می دهند که در محدوده ای با اشخاص شبکه سازی کنند اما شمی ها حتی با کسانی تماس می گیرند که ظاهرا ارتباطی با شغل آنها ندارند .احساسی ها شبکه سازی را شخصصی ارزیابس مس کنند آ»ها سعی می کنند به سرعت ارتباط موثری ایجاد کنند . فکرب ها برخورد عینی تر دارند .داوری کننده ها سوالات کمتر و سازمان یافته تری می پرسند و ملاحظه کننده ها انواع و اقسام سوالات را بپرسند .

از موفقیت تا شغل entp

توانمندی های شما از گونه ای است که به شما امکان می دهد در جمع آوری اطلاعات برای رسیدن به شغل دلخواه به خوبی عمل کنید .روش نوآورانه و انرژی سرشار شما دارایی مهمی است که مس توانسد از آن بهره بگیرید .

موثرترین راهکارهای شما به عنوان یک ENTP منوط بر این است که بتوانید :

برای خودتان و نقطه نظرهایتان اشتیاق ایجاد کنید

-از شور و اشتیاقتان به هنگام توضیح توانمندی های تان استفاده کنید .از موفقیت های گذشته خود حرف بزنید و از کاری که توان انجام آن را برای شرکت دارید ،دم بزنید .

-از اعتماد و اطمینانی که به خودتان دارید و از توانمندی هایتان حرف بزنید .

وقتی شخصی که دارای این تیپ شخصیتی باشد با یک مشتری مردد رو برو می شود درباره تغییراتی که کار او به شکل مثبت در مشتری ایجاد می کند حرف می زند او از موفقیت ها ی گذشته اش می گوید وتوضیح می دهد که برای مشتریانش چه کارهایی می تواند انجام بدهد .

اقدامک: همین الان این ویدیو رو ببین
بهبود فروش

به امکانات و احتمالات جدید توجه کنید .

-توضیح دهید برای شرکتی که می توانید کارکنید چه اقدامات مفیدی می توانید انجام دهید .

-توضیح دهید تغییرات که شما ایجاد می کنید چگونه مسایل و مشکلات آن موسسه را حل می کند.

فرصت های مناسب شغلی خودتان را ایجاد کنید

-از پنداره خود استفاده کنید و با پیش بینی روند آتی ببینید که با توجه به استعداد هایتان چه می توانید بکنید .

-از انرژی و توانمندی های خود استفاده کنید و از اشخاص بخواهید شما را به کسانی که می توانند شما را در استخدام خود بگیرند معرفی کنند .

با صحبت کردن با اشخاص تا می توانید اطلاعات مورد نیاز تان را به دست آورید .

-تا می توانید بکه سازی کنیدبخصوص با کسانی صحبت کنید که آشنایان فراوان دارند.

-ازدیگران بخواهید با شما همفکری کنند تا شما به گزینه هایی دست یابید که بعدا بتوانبد درباره اش بررسی نمایید .

به این توجه کنید که چه عاملی به دیگران انگیزه می دهد.

-به آنچه دیگران درباره خواسته ها و کارکنانشان می گویند یا نمی گویند توجه کنید تا بتوانید با مهارت هایی که در اختیار داید به آنها کمک کنید .

-نشان دهید که خوش مشرب هستید و می توانید با دیگران ارتباط موثری برقرار نمایید .

به دیگران نشان دهید که فکر و رای مستقل دارید

-نشان دهید که می توانید با مشکلات احتمالی یرخورد موثرث داشته باشید

-درباره توانمندی های خود برای رو برو شدن با شرایط بحرانی بحث کنید .نشان دهید که شخصی مسوولیت پذیر هستید .

تجارت -کارفرمایی

-کارفرما -کار آفرین -مخترع -مشاور مدیریت -عکاس -روزنامه نگار-مالک رستوران یا کافه -بازیگر مشاور در جابجایی کارکنانن -آموزش دهنده فنی -مدیر یا آموزش دهنده تغییرات کاری -مشاور مدییت بازاریابی -رییس دانشگاه -مدیر داراییی و ملک واملاک تجاری و مسکونی -وکیل مدافع -مدیر تجاری -استخدام کنننده ی نیروی انسانی -تحلیل گر ایمنی -نماینده خدمات تولیدی -مدییر هتل -متخصص در روابط کارکنان

entp ها کار آفرینان مادر زادی هستند .آنها می توانند در محیطی فراهم آورند که جدید انعطاف پذیر و متحول باشد .این مشاغل اغلب دخالت و حضور و تبادل بسیاری از اشخاص را می طلبد .نیازمند مفاهیم ووروش های جدید است اندیشیدن به شکل مبتکرانه را لازم دارد .این پروژّهاا اغلب حجم وسیع دارند و محتاج بودجه های کلان هستند و لازم است که اخاص قدرتمند و صاحب نفوذ در آنها مشارکت داشته باشد.

اقدامک: همین الان این ویدیو رو ببین
تکنیکهای فروشندگی

از بازاریابی -امور بدیع و ابتکاری تا شغل entp

مدیر تبلیغات خلاق -متخصص روابط عمومی -پژ>هشگر بازاریابی -گوینده رادیو و تلویزیون -تهیه کننده -مدیر بخش های هنری -بازاریابی بین الملی –

زمینه های بازاریابی تبلیغات و روابط عمومی به entp امکان می دهد که با سایر اشخاص خلاق درگیر و همکار باشند . آنها از دنیای به سرعت در حال تحول روابط عمومی و تیلیغات لذت می برند و می توانند به کمک جذبه و مهارت هایی که در برخورد با اشخاص دارند برای فروش کالاها و نظرات خود استفاده کنند

برنامه ریزی و توسعه

مشاغل موجود در برنامه ریزی و رشد و توسعه مستلزم استفاده از پنداره های شخصی ،پیش بینی شرایط آتی و فراهم آوردن برنامه های خلاق است.ENTP ها از مشاغل برنامه ریزی استراتژیک استقبال می کنند .بخصوص اگر به آنها امکان داده شود تا راه حل هایی مبتکرانه برای حل مسایل فراهم آورند .

سیاست

این مشاغل به این تیپ شخصیتی امکان می دهد که از نقطه نظر دلنش و اطلاع شخصی خود در دنیای به شدت متحول سیاست استفاده کنند آنها می توانند از توانمندی های خود برای دیدن روند های آتی استفاده کنند و خود را با تغیر تطبیق دهند .ENTP ها ازکارکردن با اشخاص مختلف لذت می برند .دنیای سیاست ایجاب می کند که اشخاص بتوانند با یکدیگر با ارتباط موثر برقرا کنند .آنها اغلب از صحبت برای جمع لذت می برند.

کلام آخر

اگر شما هم جزو این دسته از تیپهای شخصیتی هستید به شما پیشنهاد میکنم درس اول محصول آموزش شخصیت شناسی را که به صورت رایگان روی سایت قرار گرفته است را بببیند منتظر شنیدن نظرات در بخش نظرات هستم…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست